• Výroba rúšok - 5.ročník

• Žiaci piateho ročníka si v rámci techniky vyšili na rúška svoje triedne logo. S pomocou blízkych vytvorili originálne diela. Po nástupe do školy si v nich spolu s triednymi učiteľkami urobia pamätnú fotku na obdobie koronakrízy.

• Posvätenie adventného venca - 27.11.2020

• Už tradične sme zahájili začiatok adventného obdobia posvätením adventného venca. I keď nás nebolo mnoho, tak ako po iné roky, aj tak nás teší, že sme sa mohli aspoň takto symbolicky spojiť a naladiť sa na adventný čas. Ďakujeme pánovi farárovi a pánovi kaplánovi za posvätenie venca a pánovi starostovi za zapálenie prvej sviece. Za zhotovenie krásneho adventného venca ďakujeme pani vychovávateľkám - Katke Ďurčákovej a Paťke Podstrelenej.

• Nové učebne -24.11.2020

• V tomto školskom roku sa nám podarilo dlho očakávané zariadenie nových učební  - technickej výchovy, chemicko-biologického laboratória a učebne informatiky. Ďakujeme pánovi starostovi Mariánovi Murínovi a OcÚ Mútne za predloženie a realizáciu projektu. Vďaka tomuto projektu sa zlepší  výchovno-vyučovací proces v predmetoch technická výchova, chémia, biológia, fyzika, informatika.

• List Ježiškovi

• Po prečítaní rozprávky – AKO PSÍK  A MAČIČKA PÍSAL LIST DIEVČATÁM DO PREŠOVA ho naši druháci nielen opravili, no rozhodli sa napísať aj vlastný. A keďže sa blížia Vianoce – bol to list pre Ježiška. Po jeho napísaní, sa celá trieda vybrala na poštu, nalepila známku a vložila ho do schránky. Veríme, že aspoň jedno prianie Ježiško vyplní!

• Záložka do knihy

• Tohtoročnou témou záložky do knihy je: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básni alebo v próze. Hotové záložky žiakov našej školy poputujú do partnerskej školy do Nových Zámkov. Takto sa s nimi potrápili žiaci II.A.

• Jeseň v II.A

• Mali sme to šťastie, že štvrťrok sme strávili väčšinou v škole. Žiaci spolu komunikovali, tvorili, pomáhali si, spoločne sa učili. Mali možnosť nielen sa vzdelávať, ale hlavne komunikovať a tráviť čas s rovesníkmi. Prajeme si, aby tento rok s Covid-19 bol už len minulosťou a deti sa mohli opäť stretávať aj so žiakmi iných tried, so staršími žiakmi z 2.stupňa, aby mohli na hudobnej opäť spievať, na telesnej výchove cvičiť, či tráviť svoj voľný čas na záujmových útvaroch.

• Zelená škola

• Výsledok hodnotenia našej školy zapojenej do certifikačného programu Zelená škola

(školský rok 2019/2020)

Dňa 14.októbra 2020 prebehla na našej škole hodnotiaca návšteva  Programu Zelená škola. V priebehu troch rokov od nášho zapojenia sa do programu na tému ODPAD, škola prešla cestou postupnej,  výraznej premeny a zavedené zmeny  sú  neoddeliteľnou súčasťou  jej fungovania.  Na základe výsledkov našej práce sa Rada Zelenej školy rozhodla udeliť nám certifikát a vlajku programu Zelená škola, ktoré sú platné do augusta 2022.

Kolégium Zelenej školy

P.S. Veľmi pekne ďakujeme celému kolégiu Zelenej školy, ktoré tvoria žiaci - dobrovoľníci z našej školy pod vedením p. uč. Krížovej, za ochotu a čas, ktoré venovali všetkým aktivitám, ktoré prispeli k získaniu certifikátu a titulu Zelená škola.

• Oznamujeme záujemcom o pracovné pozície uverejnené na stránke školy, aby svoje žiadosti zasielali do 19.11.2020.

• Ponuka pracovného miesta - školský psychológ

• Základná škola s materskou školou Mútne vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu – Školský psychológ

Informácie o pracovnom mieste

Miesto výkonu práce: 029 63 Mútne 224

Termín nástupu: 1.12.2020

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 30.11.2020

Rozsah úväzku: 50%

Počet pracovných pozícii: 1

Počet študentov školy: 376

Požiadavky na uchádzača

Kvalifikačné predpoklady: v zmysle zákona č.138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a vyhlášky MŠVVaŠ SR č.1 /2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov účinnej od 15.1.2020

Ďalšie požiadavky: Pracovné miesto vytvorené na dobu určitú  max. do 31.12.2022 v rámci projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“.
            Iné požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom:
            bezúhonnosť
            zdravotná spôsobilosť
            ovládanie štátneho jazyka
            Požadované doklady:
            1. žiadosť o prijatie do zamestnania
            2. profesijný životopis
            3. overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní
            4. súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov podľa zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov pre potreby výberového konania, odpis registra trestov z okresného úradu v sídle kraja

Kontaktné informácie:

Základná škola s materskou školou Mútne
            Mútne 224
            029 63 Mútne
            www.zsmutne.edupage.org

Kontaktná osoba:

PaedDr. Jana Murínová, riaditeľka školy
            043/5597258, 0910 914 756

Žiadosti o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom zasielajte poštou na adresu školy prípadne e-mailom: zsmsmutne@gmail.com.

• Ponuka pracovného miesta - asistent učiteľa

• Základná škola s materskou školou Mútne vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu – Asistent učiteľa pre žiakov so zdravotným znevýhodnením

Informácie o pracovnom mieste

Miesto výkonu práce: 029 63 Mútne 224