• Jesenný zber

• ZAPOJTE SA DO JESENNÉHO ZBERU OBLEČENIA A OBUVI A VYHRAJTE ZAUJÍMAVÉ CENY!

Oblečenie a obuv odovzdať v priesvitnom vreci do suterénu školy do 12. 10. 2023.

Kto donesie min. 10 kg oblečenia, odovzdá lístok s menom, priezviskom a triedou                   p. uč. Rončákovej.

NAJÚSPEŠNEJŠÍ RECYKLOHRÁČI súťažia aj o hlavnú cenu BEZDRÔTOVÝ BLUETOOTH REPRODUKTOR a ďalšie skvelé ceny:

1. Futbalova lopta
            2. Gymnastická lopta
            3. Sada spoločenský hier
            4. Švihadlo Rucanor
            5. Hliníková fľaša na pitie
            6. Hra Veža
            7. Školský vak
            8. Multifunkčné pravítko
            9. Zapísník s lepiacimi bločkami a perom
            10. Zápisník s pravítkom a perom

• V škole sa vyskytli vši. Prosíme rodičov všetkých žiakov, aby im doma skontrolovali hlavy.

• Vezmi a čítaj

• Novozvolený biskup František Trstenský je známym milovníkom Božieho Slova a jeho veľkou túžbou je šíriť poznanie Svätého písma. Pozývame ťa „uviť pre neho kyticu“ z jednotlivých kníh Svätého písma, ktoré prečítame. Veríme, že najväčšiu radosť mu prinesie to, ak si vezmeme do rúk svoju Bibliu a začítame sa do Božieho Slova, ako nás k tomu nabáda aj vo svojej knihe Vezmi a čítaj.V tomto formulári https://forms.gle/HRZyAdRi9PX46soj9 si môžeš vybrať knihu Svätého písma, do ktorej sa v nasledujúcich dňoch začítaš.

• OZNAM - Mlieko do škôl

• Oznamujeme všetkým rodičom detí/žiakov ZŠ a MŠ Mútne,

že dňa 26. 09. 2023 ( t. j. dnes)

sa uskutoční výdaj MLIEKA z projektu „Mlieko do škôl“.
            Oproti minulému šk. roku došlo k ZMENE.
            Každé dieťa/žiak bude mať nárok na 2l mlieka / mesiac.
            Mlieko si môžete prevziať ihneď, max. do 15:00 hod. pri Športovej hale.
            Zároveň prosíme o dodržanie stanoveného termínu vyzdvihnutia.

Ďakujeme za porozumenie.

• Od pondelka sa ponuka školského bufetu rozšíri o zdravú krabičku, ktorá obsahuje kašu s ovsenými vločkami, chia semiačkami + ovocie (viď. foto). Cena krabičky -  2 EUR. Zároveň dávame do pozornosti, že v piatky bude celý sortiment  - bagety, žemle - syrový.

• Plavecký výcvik

• Žiaci tretieho ročníka 3.A, 3.B a 3.C začali školský rok aktívne. Vďaka rodičom, sponzorskému príspevku od obce Mútne a Rodičovského združenia absolvovali základný plavecký výcvik v Dolnom Kubíne AquaRelax. Naučili sa prekonať počiatočný strach z vody, zvládnutie elementárnych plaveckých prvkov ako ponáranie sa, splývanie, dýchanie do vody, či obraty a  skoky do vody.  Radosť mali z postupného zvládania a zdokonaľovania základných plaveckých zručností. Plavecký výcvik vytvára pozitívny vzťah k jednotlivým druhom športu a zároveň ich vedieme k zdravému  životnému štýlu.Je to výborný štart do práce v novom školskom roku.Triedne učiteľky 3.A, 3.B a 3.C.

• Zbery v aktuálnom školskom roku

• Dávame žiakom do pozornosti sekciu zberov, ktoré prebiehajú na škole v aktuálnom školskom roku. Všetko potrebné sa dozvedia na tomto linku: Klikni TU

Aktuálne prebieha do 12.10.2023 Jesenný zber textilu, viac info na priloženom plagáte. Pripomíname, že žiaci súťažia o zaujímavé ceny!

• Od dnešného dňa sme rozšírili ponuku tovaru v školskom bufete. V ponuke sú nasledovné produkty:

bageta - šunková   2 EUR

bageta - kuracia     2,50 EUR

bageta - kebab       2,50 EUR

hot dog                   1,50 EUR

hamburger              2 EUR

Uvedené produkty si žiaci môžu kúpiť počas školských prestávok, ale tiež ráno, pred začiatkom vyučovania.

• V najbližších dňoch budú všetkým žiakom našej školy vydané vzdelávacie poukazy. Zoznam záujmových útvarov v tomto školskom roku je zverejnený v prílohe.

Prosíme rodičov o podpis poukazu a žiakov o jeho odovzdanie triednej učiteľke do 18.09.2023 (pondelok).

Vedúci záujmových útvarov sa už tešia na prácu s deťmi!

• Oznamujeme rodičom, že kvôli vysokému počtu žiakov, ktorým sú vydávané obedy zdarma, sme boli nútení zmeniť trvanie jednotlivých prestávok - viď. obrázok - Organizácia vyučovania.

• Oznamujeme všetkým žiakom, ktorí sú prihlásení na obedy v školskej jedálni, že obedy sa začnú vydávať od utorka 05.09.2023.

• Začiatok nového školského roka 2023/2024

• Milí žiaci, rodičia našich žiakov!

Pominul prázdninový čas a nový školský rok je predo dvermi. Škola je pripravená otvoriť svoje brány a privítať v nej našich žiakov. Už sa na Vás všetci veľmi tešíme!

Tak, ako je našim dobrým zvykom, nový školský rok zahájime svätou omšou o 7:45 hod. vo farskom kostole. Po svätej omši sa stretneme pred školou, kde spoločne privítame našich najmenších prvákov a nové pani učiteľky v našich radoch.

Prosíme všetkých žiakov, aby si nezabudli priniesť prezúvky!

Vedenie ZŠ Mútne