• Oznam vedúcej ŠJ

     • Oznamujeme rodičom, že program „Mlieko do škôl“ ponúka možnosť objednať Plnotučné bezlaktózové mlieko 3,5% - Laktofree brejky.

      Ak by mal niekto záujem o tento variant brejku, nech to nahlási najneskôr do 30. septembra 2022 vedúcej ŠJ – pani Pňačekovej na tel. čísle: 0911 503 059.

       

      Ďakujeme

     • OZNAM - Mlieko do škôl

     • Oznamujeme všetkým rodičom žiakov ZŠ a MŠ, že dňa 27.09.2022 (utorok) sa uskutoční výdaj mlieka z projektu "Mlieko do škôl" v čase 12:00 - 15:00 pred vchodom do športovej haly (oproti školskej jedálni).

      Na mlieko má nárok každý žiak bez ohľadu na dochádzku.

      Dôrazne Vás prosíme o prevzatie v stanovenom termíne!

      Ďakujeme za porozumenie!

      S pozdravom vedúca ŠJ.

     • Exkurzia - Oravská Polhora

     • Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili niekoľkých zastávok počas exkurzie v Oravskej Polhore. Pán Ivan Matis ich najskôr oboznámil so slanou vodou - žiaci mali možnosť vidieť inhalatorium, odparovanie, aj si soľ vyskúšať. Potom sa všetci presunuli do novootvorenej budovy - Európske centrum gajdošskej kultúry. Po prednáške a hudobných ukážkach hry na gajdy sa celá skupina premiestnila pod Babiu horu k Hviezdoslavovej horárni a expozícii Mila Urbana. Záverečná bodka bolo fotenie na veľkej lavičke a výstup na vyhliadkovú vežu. Žiakom sa exkurzia páčila a odmenou bola pochvala od sprievodcu a šoféra, že sú milé a vychované deti.

     • Plavecký výcvik - 3.ročník

     • Žiaci 3. ročníka absolvovali plavecký kurz v týždni od 12. septembra do 16.septembra 2022 v Aquarelaxe Dolný Kubín pod vedením certifikovaných inštruktorov plávania. Žiaci boli rozdelení do 4 skupín a počas celého týždňa si zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Žiaci si osvojovali napr. dýchanie do vody, ponáranie, vznášanie sa, splývanie, plávanie kraul, zoskok, vynorenie v malej a veľkej vode...

      Posledný deň plaveckého výcviku, žiaci získali mokré vysvedčenie, sladkú odmenu a vstup do Aquarelaxu. Žiaci mali radosť z pobytu vo vode, čo je aj vidieť na ich tvárach na nasledujúcich fotografiách.

     • Dožinkové slávnosti Branice (PL)

     • Dňa 4.9.2022 sa naši heligonkári zo skupiny HELIZUŠ, pod vedením p. uč. Petra Kozoňa, zúčastnili dožinkových slávností v poľskej obci Branice. Boli zaradení do hlavného programu a ich vystúpenie malo obrovský úspech. Ďakujeme p. uč. Edekowi Czyszczonovi z priateľskej školy v Braniciach za pozvanie a skupine HELIZUŠ a p. uč. Kozoňovi za skvelú reprezentáciu! 

      Prikladáme aj krátke video z vystúpenia:

      https://youtu.be/QXckyy8tUD

     • OZNAM

     • Oznamujeme žiakom ročníkov 5. - 9., že zajtrajšie účelové cvičenie sa, z dôvodu nepriaznivého počasia, ruší. Všetky ročníky sa zajtra učia podľa platného rozvrhu. Účelové cvičenie sa uskutoční v náhradnom termíne.

     • RECYKLOHRY

     • Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu, ktorého cieľom je zber elektroodpadu a prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov.

      Zbierať sa budú:

      1. STARÉ MOBILY bez batérie, pokiaľ je to možné (súťaž trvá do 2.novembra 2022).

                 Najúspešnejší žiaci môžu získať novučký tablet HUAWEI.

                 Päť najúspešnejších škôl, ktoré vyzbierajú najviac mobilov v prepočte na počet žiakov na škole, získa                    financovanie zeleného projektu do výšky 1 000 € od Orange Slovensko.

       

       2. BATÉRIE (do konca školského roka).

       

       3. DROBNÝ ELEKTROODPAD -  počítače, tlačiarne, vysávače, šijacie stroje, mikrovlnky, žehličky,                   hriankovače, rádia, Hi –Fi, videorekordéry, varné kanvice, hodiny a hodinky, elektrické holiace strojčeky, váhy,   kalkulačky, videokamery, hudobné nástroje ....  (do konca školského roka).

                                           

     • NAJ škola

     • Od soboty 10.9.2022 sa v čase od 9:30 začína na stanici RTVS 1 vysielať súťaž NAJ ŠKOLA, do ktorej sa zapojila aj naša škola. I keď nám postup ušiel iba o kúsok, aj tak sme šťastní, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu.

     • OZNAM - ŠKD

     • Oznamujeme rodičom, že školský klub detí bude otvorený od zajtra, utorka 6.9.2022

      Poplatky za ŠKD sa uhrádzajú do 15. dňa v mesiaci na číslo účtu: SK65 5600 0000 0040 4151 4006.

      Mesačný poplatok za ŠKD je 12 EUR.

     • Začiatok nového školského roka - 2022/2023

     • Milí žiaci!

      Skončilo nám pohodové leto, pomaly ale isto sa k nám priblížila jeseň a spolu s ňou aj nový školský rok.

      Tak, ako každý rok, i teraz zahájime školský rok svätou omšou o 7:45 hod. v kostole. Po svätej omši sa v prípade pekného počasia zhromaždíme na školskom dvore - ak bude pršať, uvítanie prebehne na hlavnej chodbe v priestoroch školy. 

      Prosíme všetkých žiakov, aby si priniesli so sebou prezuvky. Každý žiak je povinný odovzdať pri nástupe aj vyplnené tlačivo o bezpríznakovosti, ktoré sa nachádza v sekcii Žiaci a rodičia - tlačivá na stiahnutie.

      Prajeme všetkým žiakom aj učiteľom pohodový začiatok nového školského roka!

      Tešíme sa na Vás!