• OZNAM - Mlieko do škôl

     • Oznamujeme všetkým rodičom detí/žiakov ZŠ a  Mútne, že dňa 28. 02. 2024 (t. j. dnes) sa uskutoční výdaj MLIEKA z projektu „Mlieko do škôl“. 

      Každé dieťa/žiak bude mať nárok na 2l mlieka / mesiac. Mlieko si môžete prevziať ihneď do 15:30 hod pri Športovej hale. Zároveň Vás prosíme o dodržanie stanoveného termínu vyzdvihnutia.  

      Po uvedenom termíne už výdaj mlieka nebude možný. 

      Ďakujeme za porozumenie. 

     • Ukážka prvej pomoci v ŠKD a v materskej škôlke

     • Tak ako každý rok si žiaci zo zdravotníckeho krúžku už tradične pripravili ukážku prvej pomoci
      najprv pre žiakov v školskom klube a neskôr aj pre škôlkarov. Naši zdravotníci sa veľmi
      tešia, keď môžu prezentovať svoje znalosti z prvej pomoci pred ostatnými deťmi. Tento rok im
      ukázali napr. čo robiť v prípade, keď si porežete ruku, zapichnete nejaký predmet do nohy,
      tečie vám krv z nosa, uhryzne vás pes, vyvrtnete si členok, popálite sa, zlomíte si ruku,
      zasiahne vás elektrický prúd, uštipne vás had, dostanete úpal, ako uložiť človeka do proti
      šokovej polohy, stabilizovanej polohy alebo ako vykonať resuscitáciu (umelé dýchanie).
      Vyskúšali aj deti, či vedia na aké čísla treba volať v prípade pomoci, ako postupovať pri
      volaní a naučili ich, čo znamená 5T. Vo škôlke boli pred jarnými prázdninami 15. 2.
      a najkrajšia odmena pre nich bola, keď mohli malých škôlkarov ošetriť a následne sa aj v
      škôlke pohrať :-)

     • Workshopy - "Šikana na školách“ - 14. - 15. 2. 2024

     • V  spolupráci s psychologičkou p.Vojtašákovou, ktorá sa venuje žiakom v rámci prevencie, sme pokračovali v plánovanom programe "Šikana na školách“ workshopy pre žiakov 7. - 9. ročníka. Žiaci mali plnohodnotnú prednášku a aktivity zamerané na prevenciu šikany a kyberšikany.

      Pevne veríme, že prevencia je najlepšia ochrana pred týmto javom rizikového správania, a preto budeme v tejto spolupráci naďalej pokračovať.

     • Valentínska pošta - 14. 2. 2024

     • Je zvykom, že 14. februára  sa u nás na škole zrazu všetko začervená a dostane srdiečkový tvar. Valentín si získal obľubu najmä preto, že je spojený s láskou a citmi. Deň  kedy tak radi otvorene prejavujeme náklonnosť tým, ktorých ľúbime, na ktorých nám záleží. K Valentínovi neodmysliteľne patrí valentínska pošta. Prvé valentínky si ľudia začali posielať už v 15. storočí. Aj tento rok sme si pre spolužiakov pripravili valentínsku poštu. Každý mal možnosť potešiť niekoho blízkeho, napísať pár milých slov, či vyznať lásku. Pošty bolo neúrekom. Zaľúbené, priateľské, dokonca aj poďakovania pani učiteľkám.  Členovia žiackeho parlamentu sa postarali o to, aby každá Valentínka bola doručená adresátovi.

     • Valentínsky ples - 12. 2. 2024

     • Naša škola si opäť pripomenula sviatok všetkých zamilovaných Valentínskym plesom. Každému dobre padlo, začať nový polrok zábavne, tancom a s priateľmi.

      Dievčatá sa zmenili na krásne princezné a chlapci si namiesto tričiek obliekli košele. Pekná výzdoba, plné stoly, súťaže, fotostena, tombola a hlavne dobrá zábava sprevádzali celý večer všetkých prítomných . O skvelú hudbu sa postaral DJ Patres zo Sihelného. Každý sa mohol zapojiť do tajného hlasovania o kráľovnú a kráľa plesu.  Kráľovnou plesu  sa stala Ester Hewová z 9. A a kráľ plesu sa stal Matej Paľa z 8. A.

      „Parketoví levi“, ktorí všetkých zabávali boli Cyprián Jurčák zo 6. A a Tomáš Ďurčák z 8. A. Víťazom blahoželáme a dúfame, že o rok sa opäť všetci stretneme a zabavíme.

      Valentínsky ples je veľkou  srdcovkou našich žiakov, a preto ich šťastné tváre sú  pre organizátorov plesu to najkrajšie poďakovanie.

     • Týždeň prevencie - "Šikana na školách“ - 9. 2. 2024

     • Mnohí žiaci sa počas školského roka tešia na stretnutia so spolužiakmi a s kamarátmi, avšak pre niektorých to môže byť obdobie veľkého stresu. Žiaci by mali do školy chodiť radi a bez negatívnych myšlienok v rámci kolektívu. Výskumy však potvrdzujú narastajúci výskyt šikany, a preto aj žiaci 4. - 9. ročníka absolvovali plánovaný program na tému "Šikana na školách“ formou dotazníkov, prezentácií a workshopu. Prezentáciu a zaujímavé stretnutie so žiakmi na túto dôležitú tému pripravili zástupcovia  9. B triedy spolu s p.u. Mgr. M. Brčákovou /koordinátor prevencie/. Žiaci tak získali množstvo ďalších informácií a poznatkov.

     • Šaliansky Maťko – školské kolo

     • V tomto roku sa školské kolo Šalianskeho Maťka konalo na etapy, spôsobilo to chýbanie súťažiacich, ktorých trápili chrípka, prechladnutie a iné virózy.

      I.kat. (2.-3.roč.)
      1. Beáta Briššová, 3.A
      2. Lenka Protušová, 2.C
      3. Aneta Tisoňová, 3.B

      Pochvala: Oľga Podstrelená, Bianka Tomašáková

      II.kat. (4.-5.roč.)
      1. Rebeka Triebeľová, 4.B
      2. Juraj Špitál, 5.A
      3. neudelené

      III.kat. (6.-7.roč.)
      1. Eva Straková, 6.B

      Víťazi boli odmenení krásnymi knižnými cenami od Rodičovského združenia pri našej ZŠ.
       

     • VÝHRA V SÚŤAŽI SMS – starý mobil sem

     • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do zberu starých mobilných telefónov, ktoré neskončia na skládkach, ale darovali im druhý život. Mobily budú zrecyklované a všetky materiály, ktoré to umožňujú, budú opätovane použité.

      Hlavnú výhru – TABLET Samsung Galaxy  A7 Lite získali žiaci:

      Tomáš Ďurčák 8.A

      Peter Krišš 5.B

      Klára Hollá 2.A

      Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme a výhercom srdečne gratulujeme!

       

     • Lyžiarsky kurz 29.1.- 2.2.2024

     • Koniec 1. polroka už tradične pre siedmakov znamená absolvovanie lyžiarskeho kurzu. Počasie bolo priaznivé a tak nič nebránilo tomu, aby sme sa ho v týždni od 29.1. do 2.2. 2024 zúčastnili. Lyžiarske zručnosti sme zlepšovali v SKI centre Oravská Polhora a ubytovaní sme boli aj tento rok v Penzióne Beskydy, kde bolo o nás dokonale postarané - výborné jedlo, útulné izby, sauna a veľa priestoru na zábavu a utužovanie priateľských vzťahov. Celý pobyt sme si perfektne užili a ešte dlho budeme na tento zážitok spomínať. Ďakujeme!