• ODMENA ZA VIANOČNÚ VÝZDOBU TRIED

• Tento školský rok sa opäť uskutočnila súťaž O NAJKRAJŠIU VIANOČNÚ VÝZDOBU TRIED. Každá trieda do toho dala všetko: čas, materiál, super nápady. Vedenie školy sa ich rozhodlo oceniť netradičnými zážitkovými výhrami:

1.A, 1.B, 1.C, 2.A, 2.B, 2.C, 3.A, 5.A – kino – Dom kultúry Námestovo

3.B, 5.B – 2 hodiny voľna

4.A, 4.B, 6.A, 6.B, 8.A, 9.B – Laser Game Námestovo

7.A, 7.B – Aquapark Dolný Kubín

8.B, 9.A – lyžovačka – SKI  Grúniky Sihelné

Všetci žiaci boli z odmeny za ich úsilie nadšení. ĎAKUJEME!

• Atletika starších žiakov a žiačok - 19.5.2023

• V piatok 19.5. sa žiaci a žiacky našej školy zúčastnili okresného kola v atletike družstiev. Darilo sa najmä našim dievčatám, ktoré získali ako družstvo druhé miesto. Z jednotlivcov si najlepšie umiestnenie vybojovala Mária Tomašáková, keď sa v behu na 800m umiestnila na prvom mieste. Gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Deň matiek - 14.5.2023

• 14.5.2023 sa v našej športovej hale konal kultúrny program pri príležitosti Dňa matiek. Žiaci 1. i 2.
            stupňa si pre svoje mamičky pripravili mnoho tanečných čísel, piesní i scénku. V programe sa
            predstavili i malí heligonkári pod vedením p.uč. Petra Kozoňa. Mamy a staré mamy určite potešila
            ruža od Obecného úradu Mútne a čokoláda, ktorú venovalo Rodičovské združenie pri ZŠ Mútne.

• Malý futbal - kvalifikácia

• Dňa 5.5.2023 sa na našej škole uskutočnila kvalifikácia do okresného kola v malom futbale starších žiakov. Žiaci ZŠ Mútne v nej bojovali proti Oravskej Jasenici a Oravskému Veselému a po výbornom výkone skončili na 1. mieste a postúpili na okresné kolo. Chlapcom gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole.

• Majstrovstvá Slovenska mládeže v Rapid šachu

• V Senci sa 7.5.2023 konali Majstrovstvá Slovenska mládeže v Rapid šachu. Našu obec i školu reprezentovali Lukáš Kluska, Dávid Kluska a Lenka Klusková. Hralo sa tempom 2x15 minút + 5/sek na 7 kôl. Lukáš Kluska skončil v kategórii Ch14 na 8.mieste z 50 zúčastnených. Dávid Kluska v kategórii CH12 sa umiestnil na 10.mieste zo 47 zúčastnených. Celý turnaj hral výborne, no posledné kolo rozhodlo o tom, že si medailu domov nepriniesol. V kategórii do 6 rokov Lenka Klusková získala 1.miesto a stala sa majsterkou Slovenska v Rapid šachu pre rok 2023. K úspechu blahoželáme.

Ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa úspechov v ďalších turnajoch.

• Hviezdoslavov Kubín

• 2.mája 2023 sa v Martine konalo krajské kolo súťaže v prednese - Hviezdoslavov Kubín. Za okres Námestovo nás v prvej kategórii - próza reprezentoval Jurko Špitál. Nezískal síce žiadne ocenenie, ale podal výkon, za ktorý sa nemusí hanbiť - mal pekný text, udržal si postavenie a recitačne to zvládol veľmi dobre. Domov si odniesol nové zážitky a skúsenosti.

• OZNAM - Mlieko do škôl

• Oznamujeme rodičom, že dnes bude znovu doručené mlieko z projektu Mlieko do škôl. Rodičia si môžu prísť prevziať mlieko ku športovej hale ihneď od uverejnenia tohto oznamu.

• Škola v prírode

• Žiaci 4. ročníka sa tento rok zúčastnili školy v prírode v Liptovskom Jáne. Počasie bolo síce chladné, no spoznávaniu okolia a učenia sa v prírode nič nebránilo. Počas celého týždňa žiaci navštívili: múzeum - Naše dedičstvo, vyhliadkovú vežu, kostol, ktorý sa tento rok stal víťazom súťaže Kultúrna pamiatka roka, Stanišovskú jaskyňu, park miniatúr MINI Slovensko a kaďu s termálnym prameňom. Okrem toho mali veľa aktivít a súťaži na ubytovni v Moravici, prednášku prvej pomoci, predstavenie Izba baví izbu, diskotéku a cestou domov sa zastavili na zrúcanine Likava.

• Olympijský odznak všestrannosti

• 26.4.2023 sa 8 reprezentantov našej školy zúčastnilo novej školskej športovej súťaže Olympijský odznak všestrannosti. Na začiatku školského roka si žiaci svojimi výkonmi vybojovali odznaky všestrannosti a tým splnili podmienku účasti v krajskom kole, ktoré sa konalo v Martine. Tu si s ďalšími 49 školami zmerali sily v prekážkovej dráhe. V silnej konkurencii sa nestratili a celkovo skončili v prvej polovici výsledkovej listiny. Všetkým žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.