• Posedenie pod jedličkou

     • V stredu 20. decembra bol v našej škole veľmi výnimočný deň. Žiaci sa pokúsili svojím tancom a spevom pomôcť vianočnému škriatkovi, aby si spomenul, čo je jeho úlohou a čo je v živote naozaj dôležité. Škriatok bol zo začiatku veľmi smutný, ale žiaci ho svojím talentom rýchlo presvedčili, že Vianoce sú o vzájomnej blízkosti, láske, porozumení a radosti.

      Preto chceme všetkým žiakom, rodičom a priaznivcom školy zaželať pokojné Vianoce prežité v kruhu rodiny a všetko dobré do nového roka 2024.

      Kolektív ZŠ s MŠ Mútne.

     • Pozvánka

     • Milí rodičia, zajtra t.j. 20.12.2023 o 8:30 hod. sa v Športovej hale uskutoční slávnostný vianočný program Pri jedličke. Ak máte čas a chuť prísť sa pozrieť na vystúpenia Vašich detí, budete srdečne vítaní!

     • OD KATARÍNY DO VIANOC

     • V poslednom adventnom týždni sme si opäť predstavili tradičné predvianočné zvyky, ktoré sa spájajú so sv. Katarínou, sv. Ondrejom, sv. Barborou, sv. Mikulášom a sv. Luciou. Ukázali sme si, ako sa vyrábali tradičné vianočné oblátky, ako sa páralo perie. Priblížili sme si adventný veniec a vysvetlili sme si farebnosť sviec. P. uč. Zlatka s manželom p. Jankom Gergišákom nám piekli vianočné oblátky a  museli sa poriadne snažiť, lebo oblátky mizli šmahom ruky.

       

     • Vianočné trhy

     • 3. adventnú nedeľu nám spestrili Vianočné trhy, ktoré zorganizovala ZŠ s MŠ Mútne v spolupráci s Obecným úradom Mútne.  Príjemnú predvianočnú atmosféru nám vyčarovali nielen stánky s pestrým tovarom, punčom a medovníkmi, ale i vystúpenia žiakov ZUŠ Ignáca Kolčáka pri našej ZŠ (žiaci manželov Kučkovcov, p.uč. Gogoláka, p.uč. Kvakovej), skupiny HELIZUŠ (p. Peter Kozoň), skupiny HELIBAND. Priečelie hlavnej budovy zdobil krásny Betlehem žiakov ZUŠ, výtvarný odbor, pod vedením p.uč. Bílekovej. Poďakovanie patrí p. uč. Danke Veselovskej, Lucii Protušovej, Evke Strakovej a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy a realizácie tejto akcie.

     • Školské kolo olympiády z anglického jazyka - 27. 11. 2023

     • Aj tento školský rok sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 40 žiakov 6. – 9. ročníka.

      Žiaci si zmerali sily v čítaní a počúvaní s porozumením, v úlohách zameraných na gramatiku a slovnú zásobu, taktiež v ústnej konverzácii.

      Vyhodnotenie školského kola olympiády v anglickom jazyku

      V kategórii 1A (6. – 7. ročník) sa umiestnili títo žiaci:

      1. miesto: Magdaléna Briššová 6.A
      2. miesto: Jozef Kšenzulák 7.B
      3. miesto: Alena Blažeňáková 7.B
      4. miesto: Juraj Holubjak 7.A                  Úspešný riešiteľ: Michal Mudroň 7.B

      V kategórii 1B (8. – 9. ročník) sa umiestnili títo žiaci:

      1. miesto: Maroš Bielák 8.B
      2. miesto: Beáta Blažeňáková 8.A
      3. miesto: Marko Kapičák 9.A
      4. miesto: Jozef Vnenk 8.B,   Tadeáš Brišš 8.B

            Úspešní riešitelia: Eva Jurčáková 8.A, Marek Kšenzulák 9.A

      Všetkým oceneným žiakom gratulujeme! Ďakujeme rodičovskému združeniu, ktoré nám prispelo na knižné odmeny pre žiakov.

      Magdalénka Briššová a Maroš Bielák budú reprezentovať našu školu v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku 17. januára 2024.

       

       

       

     • Vianočná latka - 12.12.2023

     • Každý rok pred Vianocami sa koná v Oravskej Polhore súťaž v skoku do výšky žiakov a žiačok a ani tento rok tam nechýbali žiaci našej školy. Všetci predviedli veľmi pekné výkony a traja z nich- Lenka Tomašáková, Mária Tomašáková a Cyprián Jurčák si odniesli bronzové medaily, každý vo svojej kategórii. Gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

     • FLORBAL

     • Naši mladší žiaci obsadili na okrese krásne druhé miesto. Najskôr porazili Rabču 6:0. Potom zvítazili nad Lokcou 7:0. Vo finále nestačili na domáce Zakamenné, ktorému vo vyrovnanom zápase podľahli 3:1. V zápase o zlato sme nepremenili vyložené šance ani samostatný nájazd. Výborný kolektívny výkon podčiarkol brankár Šimon, v obrane spoľahlivo zahrali Matej s Cypriánom. V útoku tradične rýchle tykadlá Jozef s Filipom. Vo finále bolo cítiť výškovú a fyzickú prevahu domácich. Naše sršne musia trocha podrásť a pribrať )).

     • Svätý Mikuláš - 6.12.2023

     • V stredu 6.12 zavítal na našu školu sv. Mikuláš so svojimi pomocníkmi, milými anjelikmi. Deti sa ho nevedeli dočkať, pripravili si pre neho krátky program, v ktorom mu zarecitovali, zatancovali i zaspievali. Mikuláš ich odmenil sladkými dobrotami,  poďakoval a pochválil ich. Už teraz sa teší na ďalšie stretnutie!

       

     • OZNAM

     • Dôrazne žiadame rodičov, ktorí vozia svoje deti každé ráno do školy, resp. škôlky, aby dodržiavali  JEDNOSMERNÚ premávku okolo areálu školy (od školskej zastávky smerom k športovej hale).

      Zároveň žiadame o NEVSTUPOVANIE rodičov s vozidlami do areálu ZŠ - ráno ani poobede v čase presunu žiakov na obed alebo ich odchodu domov. 

      Každé ráno aj poobede - zvlásť v tomto zimnom čase - vznikajú nebezpečné situácie, ktoré ohrozujú zdravie a život našich žiakov. Táto situácia tiež komplikuje zimnú údržbu a rovnako, v prípade potreby výjazdu vozidiel záchranných zložiek, nebude možný ich prejazd ku škole.

      Za pochopenie ďakujeme!

      Vedenie ZŠ s  MŠ Mútne

     • Florbalový turnaj

     •  

      Dňa 29.11.2023 naši mladší žiaci postúpili na okres vo florbalovom turnaji. Najskôr porazili húževnatého súpera z Oravského Veselého v pomere 5:0. Presadila sa hlavne prvá päťka. V druhom zápase rovnako vysoko (12:0) zdolali aj druhého súpera  - Slnečnú z Námestova. Gólovo sa presadili všetky tri päťky. Chlapci hrali pekne, rýchlo a kombinačne. Už sa tešíme na nasledujúce zápasy.