• Lyžiarsky kurz 29.1.- 2.2.2024

     • Koniec 1. polroka už tradične pre siedmakov znamená absolvovanie lyžiarskeho kurzu. Počasie bolo priaznivé a tak nič nebránilo tomu, aby sme sa ho v týždni od 29.1. do 2.2. 2024 zúčastnili. Lyžiarske zručnosti sme zlepšovali v SKI centre Oravská Polhora a ubytovaní sme boli aj tento rok v Penzióne Beskydy, kde bolo o nás dokonale postarané - výborné jedlo, útulné izby, sauna a veľa priestoru na zábavu a utužovanie priateľských vzťahov. Celý pobyt sme si perfektne užili a ešte dlho budeme na tento zážitok spomínať. Ďakujeme!

     • Koľada 2024

     • Posledný deň prvého polroka školského roka 2023/2024 žiaci dostali výpisy klasifikácie, prospechu a dochádzky a v tento deň nás navštívili  pán farár a pán kaplán, ktorí prešli všetky triedy, a tak, ako je zvykom v domácnostiach, požehnali naše náhradné školské príbytky – triedy, chodby.

     • „YPSILON – SLOVINA JE HRA“

     • Vďaka podpore p. riaditeľky sme sa i v tomto školskom roku mohli opäť zapojiť do zábavnej súťaže pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra: Ypsilon – slovina je hra. Hlavným poslaním súťaže je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž deťom  ukazuje,  že slovina je hra. Súťažné interaktívne testy rozvíjajú žiacku originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie žiakov, podnecujú ich flexibilitu. Súťaž prebehla 7.12.2023, výsledky však boli zverejnené až teraz, v januári. Teší nás, že všetkých 42 zapojených žiakov našej školy dosiahlo výborné výsledky. 4 z nich, súťažiaci s úspešnosťou 100%,   boli odmenení praktickými darčekmi  a ostatní  súťažiaci získali malý darček s logom súťaže a diplom. 25 žiakov sa v hodnotení dostalo nad 90 %.  Blahoželáme!

     • OZNAM Školskej jedálne

     • Vážení rodičia.

      Žiadam Vás, aby ste svoje deti, ktoré sa stravujú v školskej jedálni, odhlasovali z obedu počas neprítomnosti v škole.

      V opačnom prípade si neodhlásený obed platíte:

      • V MŠ: 2,50€
      • 1. – 4. roč.: 2,10€
      • 5. – 9. roč.: 2,30€

      Dotácia na stravu sa poskytuje len keď sa Vaše dieťa zúčastňuje výchovno-vzdelávacieho procesu, to znamená, že je na vyučovaní v škole.

      Odhlásiť  ho môžete cez Edupage aplikáciu do 7:00 ráno daný deň, SMS správou, alebo telefonicky do 7:30 na tel. čísle: 0911 503 059.

      Za porozumenie ĎAKUJEM.

      Vedúca ŠJ.

       

      Pozn.: Kto má neuhradené tieto obedy, prosím urýchlene uhradiť, lebo je koniec mesiaca. Ďakujem.

     • Poďakovanie

     • K obľúbeným zimným radovánkam celkom určite patrí aj korčuľovanie, o čom svedčí takmer stále plné klzisko pred našou školou. Naši žiaci tak majú možnosť športovo sa vyžiť aj týmto spôsobom a naplno si užiť zimu. Touto cestou by sme sa radi poďakovali zamestnancom Obecného úradu, ktorí ľadovú plochu vytvorili a starajú sa o ňu.

     • 2% z Vašich daní pre ZRPŠ

     • Veríme, že aj tento rok sa rozhodnete podporiť naše ZRPŠ a tým aj deti našej školy. Viac info nájdete na plagáte nižšie, alebo po kliknutí tu: ZRPŠ 2%

     • OZNAM

     • Dôrazne žiadame rodičov, ktorí vozia svoje deti každé ráno do školy, resp. škôlky, aby dodržiavali  JEDNOSMERNÚ premávku okolo areálu školy (od školskej zastávky smerom k športovej hale).

      Zároveň žiadame o NEVSTUPOVANIE rodičov s vozidlami do areálu ZŠ - ráno ani poobede v čase presunu žiakov na obed alebo ich odchodu domov. 

      Každé ráno aj poobede - zvlásť v tomto zimnom čase - vznikajú nebezpečné situácie, ktoré ohrozujú zdravie a život našich žiakov. Táto situácia tiež komplikuje zimnú údržbu a rovnako, v prípade potreby výjazdu vozidiel záchranných zložiek, nebude možný ich prejazd ku škole.

      Za pochopenie ďakujeme!

      Vedenie ZŠ s  MŠ Mútne

     • Posedenie pod jedličkou

     • V stredu 20. decembra bol v našej škole veľmi výnimočný deň. Žiaci sa pokúsili svojím tancom a spevom pomôcť vianočnému škriatkovi, aby si spomenul, čo je jeho úlohou a čo je v živote naozaj dôležité. Škriatok bol zo začiatku veľmi smutný, ale žiaci ho svojím talentom rýchlo presvedčili, že Vianoce sú o vzájomnej blízkosti, láske, porozumení a radosti.

      Preto chceme všetkým žiakom, rodičom a priaznivcom školy zaželať pokojné Vianoce prežité v kruhu rodiny a všetko dobré do nového roka 2024.

      Kolektív ZŠ s MŠ Mútne.

     • Pozvánka

     • Milí rodičia, zajtra t.j. 20.12.2023 o 8:30 hod. sa v Športovej hale uskutoční slávnostný vianočný program Pri jedličke. Ak máte čas a chuť prísť sa pozrieť na vystúpenia Vašich detí, budete srdečne vítaní!

     • OD KATARÍNY DO VIANOC

     • V poslednom adventnom týždni sme si opäť predstavili tradičné predvianočné zvyky, ktoré sa spájajú so sv. Katarínou, sv. Ondrejom, sv. Barborou, sv. Mikulášom a sv. Luciou. Ukázali sme si, ako sa vyrábali tradičné vianočné oblátky, ako sa páralo perie. Priblížili sme si adventný veniec a vysvetlili sme si farebnosť sviec. P. uč. Zlatka s manželom p. Jankom Gergišákom nám piekli vianočné oblátky a  museli sa poriadne snažiť, lebo oblátky mizli šmahom ruky.

       

     • Vianočné trhy

     • 3. adventnú nedeľu nám spestrili Vianočné trhy, ktoré zorganizovala ZŠ s MŠ Mútne v spolupráci s Obecným úradom Mútne.  Príjemnú predvianočnú atmosféru nám vyčarovali nielen stánky s pestrým tovarom, punčom a medovníkmi, ale i vystúpenia žiakov ZUŠ Ignáca Kolčáka pri našej ZŠ (žiaci manželov Kučkovcov, p.uč. Gogoláka, p.uč. Kvakovej), skupiny HELIZUŠ (p. Peter Kozoň), skupiny HELIBAND. Priečelie hlavnej budovy zdobil krásny Betlehem žiakov ZUŠ, výtvarný odbor, pod vedením p.uč. Bílekovej. Poďakovanie patrí p. uč. Danke Veselovskej, Lucii Protušovej, Evke Strakovej a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy a realizácie tejto akcie.

     • Školské kolo olympiády z anglického jazyka - 27. 11. 2023

     • Aj tento školský rok sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 40 žiakov 6. – 9. ročníka.

      Žiaci si zmerali sily v čítaní a počúvaní s porozumením, v úlohách zameraných na gramatiku a slovnú zásobu, taktiež v ústnej konverzácii.

      Vyhodnotenie školského kola olympiády v anglickom jazyku

      V kategórii 1A (6. – 7. ročník) sa umiestnili títo žiaci:

      1. miesto: Magdaléna Briššová 6.A
      2. miesto: Jozef Kšenzulák 7.B
      3. miesto: Alena Blažeňáková 7.B
      4. miesto: Juraj Holubjak 7.A                  Úspešný riešiteľ: Michal Mudroň 7.B

      V kategórii 1B (8. – 9. ročník) sa umiestnili títo žiaci:

      1. miesto: Maroš Bielák 8.B
      2. miesto: Beáta Blažeňáková 8.A
      3. miesto: Marko Kapičák 9.A
      4. miesto: Jozef Vnenk 8.B,   Tadeáš Brišš 8.B

            Úspešní riešitelia: Eva Jurčáková 8.A, Marek Kšenzulák 9.A

      Všetkým oceneným žiakom gratulujeme! Ďakujeme rodičovskému združeniu, ktoré nám prispelo na knižné odmeny pre žiakov.

      Magdalénka Briššová a Maroš Bielák budú reprezentovať našu školu v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku 17. januára 2024.

       

       

       

     • Vianočná latka - 12.12.2023

     • Každý rok pred Vianocami sa koná v Oravskej Polhore súťaž v skoku do výšky žiakov a žiačok a ani tento rok tam nechýbali žiaci našej školy. Všetci predviedli veľmi pekné výkony a traja z nich- Lenka Tomašáková, Mária Tomašáková a Cyprián Jurčák si odniesli bronzové medaily, každý vo svojej kategórii. Gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

     • FLORBAL

     • Naši mladší žiaci obsadili na okrese krásne druhé miesto. Najskôr porazili Rabču 6:0. Potom zvítazili nad Lokcou 7:0. Vo finále nestačili na domáce Zakamenné, ktorému vo vyrovnanom zápase podľahli 3:1. V zápase o zlato sme nepremenili vyložené šance ani samostatný nájazd. Výborný kolektívny výkon podčiarkol brankár Šimon, v obrane spoľahlivo zahrali Matej s Cypriánom. V útoku tradične rýchle tykadlá Jozef s Filipom. Vo finále bolo cítiť výškovú a fyzickú prevahu domácich. Naše sršne musia trocha podrásť a pribrať )).

     • Svätý Mikuláš - 6.12.2023

     • V stredu 6.12 zavítal na našu školu sv. Mikuláš so svojimi pomocníkmi, milými anjelikmi. Deti sa ho nevedeli dočkať, pripravili si pre neho krátky program, v ktorom mu zarecitovali, zatancovali i zaspievali. Mikuláš ich odmenil sladkými dobrotami,  poďakoval a pochválil ich. Už teraz sa teší na ďalšie stretnutie!