Dňa 17.6.2026 sa na atletickom štadióne v Námestove uskutočnili Majstrovstvá okresu v atletike mladších žiakov a žiačok, na ktorých nechýbala ani naša škola. V silnej konkurencii viacerých škôl okresu nás reprezentovalo družstvo chlapcov aj družstvo dievčat. Súťažiaci si zmerali sily v rôznych atletických disciplínach, kde ukázali svoju rýchlosť, vytrvalosť, silu a najmä odhodlanie podať čo najlepší výkon.
Naši žiaci bojovali s veľkým nasadením a vzorne reprezentovali školu nielen svojimi výkonmi, ale aj športovým správaním a férovým prístupom. V konkurencii sa nestratili a dosiahli aj výrazné umiestnenia:
– Zdenka Rafajová – 3. miesto, skok do výšky
– Samuel Jurčák – 3. miesto, skok do diaľky
– Juraj Špitál – 3. miesto, skok do výšky
– Nataniel Plašťák – 3. miesto, beh na 300 metrov
Všetkým reprezentantom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, športové nasadenie a férový prístup a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.
Za odborné vedenie a prípravu žiakov ďakujeme p. učiteľke Martinke Šimurdiakovej.
.jpg)