• Zimné aktivity v ŠKD

• Tento rok sme mali krásnu zimu, počasie nám doprialo veľa snehu a mrazu.  Školský dvor bol biely od
            snehu a tak sme využili zimné radovánky naplno. Boli sme na zimných prechádzkach, stavali sme
            snehuliakov, guľovali sme sa a podobne. No nezabudli sme ani na naše vtáčiky, ktoré sme si vytvorili
            netradičnou technikou.
            S našou zimou sú spojené aj krásne sviatky Fašiangy a Valentín. O tom ako sme sa na ne tešili, Vás
            presvedčia aj naše fotografie.

• Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu

• Dňa 15.2.2023 sa žiaci ZŠ Mútne zúčastnili Majstrovstiev SR v rapid šachu zmiešanych družstiev žiakov. Našu školu reprezentovali Lukáš Kluska, Nina Jurčáková, Dávid Kluska a Lenka Klusková. Ako tím obsadili krásne 23. miesto z 82 škôl. V rámci družstiev Oravy skončili najlepšie. K úspechu im blahoželáme a prajeme veľa šťastia aj v ďalších turnajoch.

• Digitálny príspevok pre žiakov SR

• Vážení rodičia, milí žiaci dávame do pozornosti projekt Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorý umožňuje získať digitálne zariadenie pre žiakov cieľových skupín z fondov EÚ.

Skupiny oprávnených užívateľov príspevku tvoria štyri skupiny žiakov, pričom sú z veľkej časti tvorené sociálnymi skupinami obyvateľstva v hmotnej núdzi, domácnosťami s nízkymi a podpriemernými príjmami a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Patria sem:

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)
            • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023)

Viac informácií sa dozviete na tomto linku: https://digitalnyziak.sk/ziaci/