• OZNAM - Mlieko do škôl

• Oznamujeme rodičom, aby si dnes prišli prevziať mlieko z projektu Mlieko do škôl po 11:00 hod. k športovej hale.

• IJSO – Olympiáda mladých vedcov

• Školského kola IJSO sa zúčastnilo päť žiakov. Úspešnou riešiteľkou a do ďalšieho kola postúpila Timea Mroceková, ktorá riešila experimentálnu úlohu - batéria z citrónu, potrebnú na kvalifikáciu na celoštátne kolo.

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – Poznaj a chráň

• Dňa 11.4.2024 našu školu v oblasti geológie v okresnom kole reprezentovala Terezka Knezovičová z VIII. A triedy. Vďaka vedomostiam o horninách, mineráloch a chránených geologických lokalitách obsadila I. miesto. V krajskom kole bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj okres Námestovo. Blahoželáme a držíme palce.

• Výtvarná súťaž

• Aj v tomto školskom roku CVČ Maják vyhlásilo 7. ročník výtvarnej súťaže Valentínka. Tešíme sa, že do súťaže bolo zaslaných 290 prác a súťaže sa zúčastnilo 277 detí a to nielen z okresu Námestovo.
            Porota vybrala aj ohodnotila prácu našej žiačky Evy Jurčákovej 8.A, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.
            Evke srdečne blahoželáme a prajem veľa úspechov v ďalšej tvorbe .

• Memoriál Valérie Tyrolovej

• Aj tento rok naša škola dostala pozvanie zúčastniť sa tradičného basketbalového turnaja v Oravskej Polhore- Memoriál Valérie Tyrolovej. Naše žiačky odohrali kvalitné vyrovnané zápasy s družstvami z Oravskej Polhory a Rabče a nakoniec skončili na 2. mieste. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Riaditeľské voľno

• Vedenie ZŠ s MŠ Mútne oznamuje rodičom, že v zmysle §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení neskorších predpisov a v zmysle §3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z. o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v znení vyhlášky č.518/2010 Z.z.

udeľuje z organizačných dôvodov

žiakom 1. - 9. ročníka základnej školy, deťom materskej školy, zamestnancom ZŠ, MŠ a školskej jedálne

riaditeľské voľno dňa 11.apríla 2024 (štvrtok).

Vedenie ZŠ s MŠ Mútne

• Jarná výzdoba

• S príchodom jari sa naša škola odela do púpavovej krásy. Šikovné pani asistentky, pani vychovávateľky z ŠKD i špeciálne pedagogičky ako aj pani učiteľky, prejavili svoju kreativitu naozaj unikátnym spôsobom, za čo im patrí veľká vďaka. Súčasťou jarnej výzdoby bol aj motív  Veľkej noci. Každá časť školy prekvapuje jedinečnou nápaditosťou a žiaci sa radi po nej  prechádzajú. Túto krásnu jarnú výzdobu nebolo jednoduché vytvoriť, a preto ju treba určite vidieť na vlastné oči. Prajeme príjemný zážitok.

• ČO VIEŠ O HVIEZDACH?

• Dňa 22.marca 2024 sa konalo okresné a regionálne kolo astronomickej súťaže - Čo vieš o hviezdach. Našu školu úspešne reprezentovalo päť žiakov v dvoch kategóriách. V silnej konkurencii Filip Karliak (5.A) obsadil 4. miesto. Do krajského kola z I. kategórie postupuje Martin Tomašák (5.A) -1.miesto a Filip Triebeľ  (5.B) - 2. miesto, z II. kategórie postupuje Ema Jurčáková  ( 8.B) - 1.miesto a Nela Triebeľová  (7.B) - 2. miesto. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Hviezdoslavov Kubín – okresné kolo

•

26.3.2024 sme sa zúčastnili na okresnom kole najstaršej a najznámejšej recitačnej súťaže na Slovensku,  Hviezdoslavov Kubín. V Dome kultúry v Námestove sa konal 70. jubilejný ročník tejto krásnej súťaže, ktorý opäť pozval na pódium priaznivcov dobrého slova a recitačného umenia. Našu školu reprezentovali Beátka Briššová z 3.A, Evka Straková zo 6.B, Emka Kubalová zo 7.A a Mária Rončáková z 8.A. Dievčatá nás reprezentovali naozaj so cťou, predniesli krásne literárne ukážky a Evka Straková sa v II. kategórii (próza) umiestnila na 2. mieste. Evičke blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Šaliansky Maťko – okresné kolo

•

28.2.2024 sa v  v Námestove konal 29. ročník okresného kola súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Našu školu zastupovali Beátka Briššová, Rebeka Triebeľová a Evka Straková. Evka Straková sa v 3. kategórii umiestnila na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

• Oznamujeme rodičom, ktorých deti navštevujú školský klub, že dňa 27.03.2024 (streda) klub NEBUDE.

• OZNAM - Mlieko do škôl

• Oznamujeme rodičom, aby si dnes prišli prevziať mlieko z projektu Mlieko do škôl po 12:00 hod. k športovej hale.

• Riaditeľské voľno

• Z dôvodu testovania deviatakov T9 bude žiakom 2. a 3. ročníka dňa 20.03.2024 (streda) udelené riaditeľské voľno.

• Divadielko v angličtine

• Sedem poschodí, sedem nájomníkov, sedem osudov, anglický prejav s atraktívnymi dialektmi, variabilná scéna, dynamická hudobná koláž a expresívne herectvo, to všetko prináša nový titul.

Divadielko je určené pre mierne pokročilých (6/7-9. ročník) v anglickom jazyku. Nejde o to, aby sa na predstavení zúčastnili len jazykovo zdatní žiaci, ale aj tí, ktorým chceme cudzí jazyk priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany.  Skúseným hercom sa doposiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Dátum a miesto najbližšieho predstavenia

2.5.2024 o 11,45 hod. v sále DK Námestovo

Vstupné: 4 EUR + 3 EUR cestovné

V prípade  záujmu alebo akýchkoľvek otázok, žiaci nech  kontaktujú svoju učiteľku angličtiny do 19.3.2024.